איך לעבור בדיקת פוליגרף בהצלחה

מאמר זה מיועד עבור נבדקים ישרים אשר אין להם מה להסתיר, הם דוברי אמת, חפים מפשע וחוששים שהאמת לא תצא לאור.

polygraph GSR2

אדם ישר והגון יכול להיתקל במהלך חייו בבדיקת הפוליגרף מסיבות רבות ומגוונות: מבדיקת פוליגרף לשם קבלה לעבודה נחשקת ויוקרתית, ועד בדיקת אימות גרסאות בינכם לבין שכן, אשר תובע אתכם בבית משפט לתביעות קטנות.
מדרישת חברת הביטוח שלכם להיבדק על מנת לקבל את כספי הביטוח, ועד פסיקת בוררות בעניין כספי.
בלי קשר לסיבה שהוזמנתם או יזמתם את הבדיקה, הרגש המרכזי שרובכם חווים כרגע הוא  חרדה, לחץ ובמקרים קיצוניים גם פסימיות. במידה ואתם מרגישים אופטימיות בטחון וציפייה לקראת הבדיקה, מצבכם טוב וסיכוייכם להצליח בבדיקה ולצאת דוברי אמת גבוהים.
דבר ראשון שעלינו לדעת, הוא כי מכשיר הפוליגרף הוא מכשיר מדידה מדעי/רפואי מהמדוייקים בעולם, ובהנחה ואנו מגיעים לבודק פוליגרף מקצועי, עלינו לדעת כי הבודק הוא אדם ישר, מחוייב לכללי אתיקה מקצועיים, וכל עניינו הוא בהוצאת האמת לאור. הוא נטול אינטרסים חיצוניים, מלבד שמו ומקצועיותו.   
מאמר זה יתחלק לשניים, חלק ראשון יעסוק במרכיב הפסיכולוגי של בדיקת הפוליגרף וכיצד להתמודד עימו, וחלק שני, שיכלול כלים ישומיים שיעזרו בהצלחת הבדיקה.

מצב פסיכולוגי

המצב הפסיכולוגי בו נמצא הנבדק טרם התחלת בדיקת הפוליגרף שונה בין אדם לאדם. עם זאת תחושת החרדה והלחץ מלווה כ 95% מכלל הנבדקים. 5% הנותרים הינם אנשים בעלי הפרעות אישיות פסיכולוגיות כמו הפרעות אישיות אנטי-סוציאליות, הפרעת אישיות גבולית, נרקסיסטים, בעלי אישיות כפייתית ופסיכופטים. בשלב הראשון של בדיקת הפוליגרף לאחר הזנת פרטים אישיים יתבצע שלב הראיון המקדים ה-(PRE-TEST), שלב זה הוא השלב המשמעותי ביותר במהלך הבדיקה. בחלק זה יציג הנבדק את גרסתו בנוגע לנושא הנחקר, או במידה וזו בדיקת קבלה לעבודה יתבקש לספר על עצמו. בשני המקרים על הנבדק לשתף פעולה עם בודק הפוליגרף בשיחה, לדווח בהרחבה על כל פרט שקשור לנושא הנחקר, לשתף בנושאים מטרידים שלא קשורים לבדיקה כגון: פיטורים, חובות, גירושים, מצב רפואי, או חס וחלילה שכול. בנוסף יש להיות גלויים, אמיתיים ולהאמין בצדקת דרככם. הלך הרוח האידאלי שעל הנבדק להיות בו הוא עירני, בעל בטחון, אופטימי ורגוע.

כלים יישומיים שיעזרו בהצלחת בדיקת הפוליגרף 

משום שבדיקת פוליגרף הינה בדיקה פסיכופיזיולוגית, הדרישות לעירנות, ריכוז וקשב רב הינם גבוהות. על מנת להשיג יכולות אלו עלינו לישון שינת לילה טובה- הכוללת לפחות 6 שעות שינה. עלינו להגיע לבדיקת הפוליגרף לאחר שאכלנו ארוחה קלה, כך שלא נהיה רעבים אך במקביל לא נהיה עייפים וכבדים. יש להגיע מעט לפני תחילת הבדיקה, כך לא נהיה חרדים ולחוצים בזמן. יש להגיע בהופעה ולבוש מכובד (לא חושפני מדי, ולא מוזנח מידי). יש לענות לכל שאלות הבודק בצורה ברורה, ישירה ורצינית. יש לזכור ככל שנאמין בצדקתנו ובאמת שלנו בדיקת הפוליגרף תתנהל בצורה פשוטה עם תוצאות ברורות וחד משמעיות . ככל שהשקר יקונן בראשנו ובליבנו, והרצון להסתירו יגדל, כך יגדלו בצורה ישירה סיכויינו להיכשל בבדיקה והסיכויים להיכשל בבדיקה יתקרבו לאיזור 95%. בדיקת פוליגרף הינה בדיקה אמינה מאוד,  וכיום מוכרת בעולם כבדיקה היעילה ביותר מבחינה מדעית לגילוי שקר.  

map  

כתובתנו:                                                        שעות פעילות:

 משרד ראשי: המרד 29 תל-אביב                         א-ה 08:00- 18:00
 פריסה ארצית: ירושלים, חיפה ובאר-שבע            טל: 050-9022523

 מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

אמינות ודיסקרטיות מעל הכל

אנו מתחייבים לשמור על  אמינות, יושרה ודסקרטיות מוחלטת. מזמין בדיקת הפוליגרף הינו הגורם היחידי אשר מקבל את ממצאי הבדיקה. אנו מחוייבים לעמוד בכל עקרונות האתיקה המקצועיים של איגוד בודקי הפוליגרף הישראלי.

סוגי בדיקות פוליגרף

logo fotter2

שלחו לנו מייל
שלחו לנו מייל או התקשרו פבלו פוליגרף - 050-9022523 כל המידע המתקבל הינו חסוי לחלוטין